Korzystanie ze strony oznacza zgodę na
wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie oraz polityce prywatności.
a
a
a

Menopauza

Temat trudny dla wielu kobiet – okres menopauzy wiąże się z wieloma zmianami na które nie każda kobieta jest gotowa. Dolegliwości związane są głównie z zmianami hormonalnymi jakie zachodzą w tym czasie w organizmie.  Do najbardziej charakterystycznych należą:


Większość dolegliwości mija wraz z ustabilizowaniem się sytuacji hormonalnej w organizmie. Jednak aby poprawić swoje samopoczucie  w trakcie tych zmian najlepiej skonsultować się z lekarzem. Współczesna medycyna posiada szereg leków, które odpowiednio dobrane mogą złagodzić lub nawet wyeliminować dyskomfort jaki towarzyszy kobietom w tym okresie. Oprócz zmian fizycznych należy pracować nad samopoczuciem psychicznym, nie odbierać tych zmian jako kończących epokę kobiecości a jedynie zmianę, która rozpoczyna nowy czas, kiedy to kobieta staje przed wieloma nowymi możliwościami.

Dla złagodzenia dolegliwości, najczęściej stosowana jest hormonalna terapia zastępcza. Poleca się również zmianę diety oraz zwiększenie aktywności fizycznej . Pozwala to w naturalny sposób poprawić samopoczucie psychiczne oraz fizyczne a wraz leczeniem farmakologicznym pozwala na łagodne przejście przez ten stan. 


Wróć do bazy artykułów

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności

Opinie wyrażone w serwisie lekarze w regionie są właśnością ich autorów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz naszego regulaminu oraz polityki prywatności.