Korzystanie ze strony oznacza zgodę na
wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie oraz polityce prywatności.
a
a
a

Podologia

Wiosna coraz bliżej, z każdym tygodniem zbliża się moment kiedy ciężkie, ciepłe zimowe buty zastąpi wiosenne, lekkie obuwie. Dla wielu osób moment ten nie jest najprzyjemniejszy – obnaża wszelkie niedoskonałości jakich nabawiły się stopy przez jesienno-zimowe miesiące.  Z większością dolegliwości możemy sobie łatwo poradzić w domu stosując odpowiednio dobraną pielęgnację lub w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Jednak w wielu wypadkach problem jest dużo bardziej skomplikowany i bez wizyty u specjalisty nie obejdzie się. Najczęściej pacjęci kontaktują się z swoim rodzinnym lekarzem lub dermatologiem. Jednak najlepszym kierunkiem w jakim powinniśmy się udać jest specjalista podolog.

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem, również chirurgicznym ( w wypadku lekarza ) chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego.  Specjalista podolog łączy wiedzę z zakresu diabetologii, dermatologii, chirurgii, ortopedii, technik zaopatrzenia ortopedycznego.

Najczęstszymi problemami z jakim zglaszają się pacjenci to:


Z zabiegów podologicznych przede wszystkim powinni korzystać pacjenci dotknięci chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca, reumatyzm), pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców.

Wróć do bazy artykułów

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności

Opinie wyrażone w serwisie lekarze w regionie są właśnością ich autorów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz naszego regulaminu oraz polityki prywatności.