Korzystanie ze strony oznacza zgodę na
wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie oraz polityce prywatności.
a
a
a

Baza wiedzy - nasze artykuły medyczne

Białaczka - czy można z nią żyć?

Onkologia
D&D Communication

Białaczka to nazwa grupy chorób nowotworowych układu krwiotwórczego. W Polsce co roku diagnozuje się ok. 4000 nowych zachorowań na białaczkę. Pacjentów chorych na białaczkę od 10 lat wspiera Fundacja Urszuli Jaworskiej. Założycielka Fundacji – Urszula Jaworska wspomina: chorobę nowotworową wykryto u mnie w 1994 rok

Stres w pracy

Alergologia
Europejskie Obserwatorium Ryzyka

Wraz z wprowadzaniem nowych technologii, materiałów i procesów, środowiska pracy ulegają istotnym zmianom.

Dziecko z FAS

Pediatria
Aleksandra Pietrulewicz - Elwira Tomasiak

FAS - Fetal Alcohol Syndrom (FAS) i Fetal Alcohol Effects(FAE)  są to zaburzenia jakie  pojawiają  się u dzieci, jako rezultat spożywania przez ciężarną matkę alkoholu. Cząsteczki alkoholu są maleńkie i z łatwością przedostają się przez łożysko do organizmu już w drugim tygodniu życia płodowego.

Dzieci i ryby głosu nie mają

Pediatria
mgr Edyta Kołodziej-Szmid

Edyta Kołodziej-Szmid mgr psychologii, psychoterapeuta, specjalista w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą niedostosowaną społecznie, rekomendowany trener edukacyjny PTP, „Jedynka” Pracownia Terapii i Edukacji Psychologicznej Gdańsk

Wrażliwe zęby

Sport i zdrowie
Technik stomatologiczny Wróżka Zębatka

Nadwrażliwość zębiny to reakcja bólowa, której pacjent doświadcza na skutek podrażnienia nerwu we wnętrzu zęba. Tego typu reakcję wywołuje najczęściej kontakt odsłoniętej zębiny (warstwy zęba znajdującej się pod szkliwem lub cementem korzeniowym) z zimnymi, gorącymi, słodkimi lub kwaśnymi pokarmami lub napojami, zbyt energiczne szczotkowanie zębów.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności

Opinie wyrażone w serwisie lekarze w regionie są właśnością ich autorów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz naszego regulaminu oraz polityki prywatności.