Korzystanie ze strony oznacza zgodę na
wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie oraz polityce prywatności.
a
a
a

Baza wiedzy - nasze artykuły medyczne

Kiedy plecy bolą...

Sport i zdrowie
Lekarze w Regionie

Bóle głowy, nerwowość, niespokojny sen, ciągłe zmęczenie... Często nie łączymy bezpośrednio tych dolegliwości z problemami z kręgosłupem, jednak wszelkie problemy związane z nim związane mają bezpośrednie przełożenie na nasze samopoczucie i funkcjonowanie.

Niezastąpiona witamina D – czym grozi jej niedobór?

Sport i zdrowie
Lekarze w Regionie

Witamina D odpowiada m.in. za mocne kości, zdrowe zęby, wspomaga układ krążenia, zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory, oraz wpiera procesy metaboliczne. Jej obecność jest niezbędna do prawidłowego wchłaniania wapnia i fosforu z przewodu pokarmowego. Należy jednak pamiętać, że zarówno jej niedobór i jak nadmiar mogą mieć negatywne skutki dla naszego zdrowia. Najczęściej jednak do zbyt dużej podaży tej witaminy w organizmie prowadzi nieumiejętna suplementacja.

Wrażliwe zęby

Sport i zdrowie
Technik stomatologiczny Wróżka Zębatka

Nadwrażliwość zębiny to reakcja bólowa, której pacjent doświadcza na skutek podrażnienia nerwu we wnętrzu zęba. Tego typu reakcję wywołuje najczęściej kontakt odsłoniętej zębiny (warstwy zęba znajdującej się pod szkliwem lub cementem korzeniowym) z zimnymi, gorącymi, słodkimi lub kwaśnymi pokarmami lub napojami, zbyt energiczne szczotkowanie zębów.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności

Opinie wyrażone w serwisie lekarze w regionie są właśnością ich autorów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz naszego regulaminu oraz polityki prywatności.